Vážení zákazníci, v Den české státnosti, tedy 28.9.2022, budou naše kamenné prodejny v Brně i v Praze uzavřeny. Děkujeme za pochopení.

Jak nám mohou profesionálně dezinfikované prostory zlepšit kvalitu života?

20. 4. 2020

Dezinfekce, slovo, které za poslední týdny bylo skloňováno více než tisickrát. Neustále u sebe nosíme dezinfekční prostředek a řešíme, zda-li jsme se nedotkli povrchu, u kterého hrozí kontaminace koronavirem. Doma by to bylo v pořádku, ale v momentě, kdy opět vyrazíme do práce, kavárny, banky či pošleme děti do školy, obáváme se virů. Chtěli bychom se pohybovat v prostředí, kterému můžeme důvěřovat, že je pro nás bezpečné.

Začněme samotným virem. Tolik diskutovaný koronavirus nesoucí název SARS-CoV-2 je speciální typ zapouzdřeného viru způsobující onemocnění COVID-19. Tento druh viru je pojmenován podle charakteristického uspořádání struktury lipidového obalu viru ve tvaru sluneční korony – svrchní vrstvy sluneční atmosféry. Je to sice hezké připodobnění, ale bohužel samotné onemocnění způsobené tímto virem už tak sympatické není.

Z nejčerstvějších studií víme, že koronavirus SARS-CoV-2 se přenáší z člověka na člověka dotykem a infekčními kapénkami, které se mohou vyskytovat ve vzduchu kolem nás až do vzdálenosti několika metrů. Stačí, aby nakažený člověk zakašlal či kýchnul a pravděpodobnost nakažení touto kapénkovou infekcí raketově stoupá.

Víte, jakých opatření můžete využít k výraznému snížení pravděpodobnosti nákazy COVID-19 i dalších virových či bakteriálních onemocnění?

Denně jsme zvyklí trávit spoustu času v prostorách, o kterých bychom neřekli, že nám právě ony mohou pomáhat ke snížení rizika nákazy. Ale je tu otázka, jak to udělat, aby tyto prostory byly vydezinfikovány dlouhodobě?

Dnes je na trhu celá řada konvenčních dezinfekčních metod, které jsou postaveny na chemické bázi. Obecně u všech těchto prostředků platí, že mají velmi krátkodobou účinnost. Výhodou je relativně nízká pořizovací cena, ovšem pokud bychom měli hodnotit dlouhodobý efekt, dostáváme se do problémů. Všechny prostředky na bázi lihu, chloru, ev. jiných chemických látek, mají krátký poločas rozpadu, a tak působí krátkodobě. Musíme se tedy spoléhat na lidský faktor, že dezinfekce bude aplikována správně a poctivě. Z naší dlouholeté zkušenosti víme, že to často bývá ten největší problém. Otázkou tedy je, zda taková aplikace dezinfekce má vůbec smysl.

Proto jsme se rozhodli, že standartní způsoby dezinfekce našim klientům nabízet nebudeme. Víme, že z dlouhodobého pohledu nefungují, a to se neslučuje s naším etickým kodexem. Vybrali jsme proto několik metod, o kterých víme, že fungují dlouhodobě a eliminují rizika lidského faktoru. Současně dochází k úspoře nákladů, které jsou doprovodným, ale nezanedbatelným měřítkem.

Používáme nejmodernější patentované technologie bez alkoholu i chlóru, které fungují na fyzikálně-chemických procesech bez přítomnosti chlóru či alkoholu. Tyto nanotechnologie zaručují dlouhodobou vysokou účinnost a 100% bezpečnost.  Aplikace se provádí fogováním nebo nátěrem a dá použít pro celou řadu prostor – od domácností, kanceláří, škol, MHD, nemocnic, lékáren, restaurací, hotelů, skladů až po dezinfekci v potravinářském průmyslu.

Zvolení správné technologie k odstranění virů, bakterií a plísní vyžaduje odbornou konzultaci s naším specialistou. Jedině tak budete mít jistotu, že metoda a provedení jsou pro vás ušitá na míru tak, aby bylo dosaženo maximálního dezinfekčního účinku.

Díky použití antivirových a antibakteriálních nástřiků klesne nemocnost na vašem pracovišti či u vás doma, a tím pádem nemusíte prostory dezinfikovat tak často jako s běžnými dostupnými prostředky.

Aplikace trvá několik desítek minut s okamžitým efektem a podstatně sníží náklady na dezinfekci.

Zajímá vás, jak tyto technolgie přesně fungují? Podívejte na náš web www.ariapura.cz/dezinfekce-nanomaterialy nebo přímo zavolejte našemu specialistovi na telefonní číslo +420 776 070 007.


« Zpět na články