Vážení zákazníci, v Den české státnosti, tedy 28.9.2022, budou naše kamenné prodejny v Brně i v Praze uzavřeny. Děkujeme za pochopení.

Základní výhody aroma difuzérů

21. 7. 2014

Mnoho z nás si již nedokáže představit vlastní domácnost bez nějaké vůně. Rádi si doma uděláme romantiku za pomoci vonných svíček či aroma lamp nebo naopak osvěžíme vzduch za pomoci ultrasonického difuzéru a vhodně zvolené vůně. Mnozí z nás však preferují vytvořit si doma lehkou vůni jen tak, bez hoření, zapalování, elektriky a zásuvek. Pokud se tedy chceme vyhnout hlídání plamene nebo vytahování kabelu ze zásuvky, existuje mnohem účinnější metoda provonění, a to právě ve formě aroma difuzéru. Aroma difuzéry, ať už ratanové, sádrové či třeba porcelánové, totiž nabízejí neuvěřitelné vůně a provonění prostor bez hoření, spalování a jakýchkoliv dalších procesů. Jejich hlavním tahounem jsou totiž ratanové tyčinky, případně zmíněný keramický nebo porcelánový nosič vůně. Díky tomu, že jsou tyto materiály porézní, totiž dokážou do úzkých chodbiček uvnitř sebe nasát danou fragranci z flakonku difuzéru a tu pak vzlínat do okolního prostředí. Tento proces je také mnohem efektivnější než klasické rozprašování vůně, kdy je sice účinek intenzivnější, ale zato pouze velmi krátkodobý. Díky absenci hoření a spalování si navíc jednotlivé oleje zachovávají plnou integritu a voní tak stále stejně a kvalitně. Můžeme je umístit v místnosti v podstatě kdekoliv.

Mezi základní výhody aroma difuzéru tak patří následující:

1) Absence hoření a spalování: oleje si zachovávají integritu a navíc nedochází v rámci hoření k přeměně čerstvého kyslíku na oxid uhličitý. Difuzér je zároveň také mnohem bezpečnější variantou provonění, například pokud máme doma děti či domácí mazlíčky.

2) Žádné starosti: aroma difuzéru si nemusíme vůbec všímat, a přesto voní. Maximálně můžeme pro jeho intenzivnější efekt otočit přibližně jednou týdně tyčinky – předtím ponořenou část nyní necháme vyčnívat z difuzéru.

3) Kdykoliv a kdekoliv: difuzér můžeme umístit zcela libovolně a voní nám stále. Málokdy si zapálíme například svíčku v horkých letních dnech nebo v průběhu dne za plného světla. Difuzér nám však voní i v tuto dobu, a není na tom nic zvláštního.

4) Žádný nepořádek: Aroma difuzéry neprodukují žádné škodliviny a při jejich užívání nás rozhodně nečeká žádná složitá údržba či úklid. Nemůže se stát, že by se nám například vylil vosk.

5) Žádné aerosoly: Na rozdíl od rozprašovačů neobsahuje žádné chemikálie.

6) Žádná spotřeba elektrické energie.

7) Žádné vylučování tepla: oleje si zachovávají maximální integritu.

8) Bez elektrické energie: nemusíme hledat zásuvky nebo hlídat stav baterií.


« Zpět na články