Při objednávce nad 1500 Kč je doprava ZDARMA. 

PAULINE V NEW YORKU

PAULINE V NEW YORKU

 

Celý příběh společnosti Mon Dada začíná v New Yorku, myšlenkou zakladatelky Pauline, která toužila vytvořit produkty spojující přírodu, jedinečné vůně, neotřelý a minimalistický design spolu s nízkou uhlíkovou stopou.


A tak se zakladatelka Pauline pustila do hledání těch nejlepších přírodních vonných svíček, které byly dostupné až objevila mezeru na trhu. A tak začala ve svém bytě v New Yorku vyrábět betonové dózy, míchat nezapomenutelné vonné kompozice z esenciálních olejů a začaly postupně vznikat produkty MON DADA.

JAK FIRMA FUNGUJE V SOUČASNOSTI A JAKÝ JE CÍL?

JAK FIRMA FUNGUJE V SOUČASNOSTI A JAKÝ JE CÍL?

 

Později se Pauline rozhodla zasvětit do výroby i svou rodinu, přemístila se tedy do své rodné země, do Belgie, kde se k procesu připojila Paulinina maminka. Nyní jsou svíčky ručně vyráběny a nádoby odlévány v dílně v Harelbeke a celý proces výroby doprovází jen ženy. Výroba je časově náročný proces, vosk je naléván v několika vrstvách pro zachování té nejlepší kvality.

 

Firma MON DADA získala v roce 2021 titul „Nejslibnější malá firma roku“ od společnosti UNIZO. Dnes už nejsou malou firmou, jejich pobočky a prodejce naleznete po celém světě… A my jsme rádi, že je můžeme v České republice představit jako první.

 

Cíl byl jasný hned od prvopočátku; nabízet jedinečné, zcela přírodní produkty, které zahalí interiér do nezapomenutelné vůně. A to vše co nejvíce ekologickou cestou, bez kompromisů v designu. Používají recyklované nebo opakovaně použitelné obaly i přepravní materiály.

„Udržitelnost není pouhým příslibem, je to naše hnací síla za každým rozhodnutím učiněným v MON DADA“

Kolekce URBAN

Kolekce z betonu. Nabízíme verzi indoor, tedy produkty vhodné do interieru. Celý proces výroby probíhá ručně, v Belgii, v Harelbeke. Díky řemeslné práci je každá nádoba unikátní tvarem, velikostí i barvou. Vosk je 100 % přírodní, kokosový a sójový. Specialitou této kolekce je balení; svíčky i difuzéry jsou v luxusní dřevěné krabičce, jsou tedy vhodné i jako dárek.


Kolekce TERRA

Kolekce Terra je tvořena z keramiky. Nádoby pochází z Portugalska, odkud se následně převáží loděmi do Belgie, kde jsou produkty dokončovány. Svíčky plněny voskem a balení tyčinkových difuzérů doplněno o vonný sprej. Pro Portugalsko je keramika velmi staré, tradiční a ceněné umění. Jsou tedy také ručně vyráběny a každý kousek je naprostý originál.

Zajímavostí kolekce: Terra tyčinkový difuzér je jiný, než jak ho běžně znáte. Sprej, který je součástí balení, se stříká přímo na tyčinky, které do difuzéru umístíte. Sprej se nenalévá do těla difuzéru, jak je zvykem. Nemusíte se ale bát, sprej je natolik koncentrovaný, že jej ucítíte ještě dlouho po nastříkání.

 

PROCES VÝROBY BETONOVÝCH PRODUKTŮ KOLEKCE URBAN

 

Od A do Z se vše děje v Mon Dada ateliéru a vše tvoří ženy. Celý proces začíná u Martine, tzv. „Beton Boss“, která ručně vyrábí betonové dózy všech velikostí,
následně jsou dózy ošetřeny tak, aby byly odolné vůči vodě a nečistotám.

Pak nádoba přichází do rukou Céline, tzv. “Candle Boss“, ta na spodní část nádoby lepí neklouzavý a stabilní povrch, který zabraňuje poškození nábytku,
pokud se na něj rozhodnete svíčku umístit. Také je označí logem Mon Dada a dále putují k "Mom Boss", tedy ke Carmen - mamince Pauline, která lepí knoty na dno a ručně, v několika vrstvách, nalévá vosk.

Dále jsou svíčky baleny do luxusních dřevěných krabiček v případě interiérových, v případě exteriérových svíček pak do jutových pytlíků.


VŠECHNY PRODUKTY MON DADA ZOBRAZÍTE KLIKNUTÍM ZDE