Během letních prázdnin jsou kamenné prodejny otevřeny od 10:00 do 17:00.

Při objednávce nad 1500 Kč je doprava ZDARMA.

Firma Baobab Collection vznikla v roce 2002 v okouzlující krajině Tanzanie. Jednotlivé kolekce jsou inspirovány dalekými místy a také divokou přírodou. Výrobky nyní proudí z Belgie, ze země uznávané pro svou kreativitu a jedinečné know-how v oblasti bytových dekorací. Za výrobou stojí ti nejlepší evropští řemeslníci a pečlivě vybírané materiály. Nechte se okouzlit jedinečnými smyslovými zážitky s neotřelými vonnými kombinacemi a originálním designem.

BELGICKÉ KNOW-HOW

BELGICKÉ KNOW-HOW


Baobab Collection nabízí řadu vonných svíček a tyčinkových difuzérů z ručně foukaného skla. Každý kus je tak originálním dílem ruční výroby. Pečlivě vybírané suroviny pochází z různých koutů celé Evropy, například minerální vosky pochází z Německa, sklo z Polska, kožené štítky na oplétaných svíčkách pak z Itálie a vůně tvoří prémioví parfuméři v Grasse, v historickém centru parfumérie. Knoty jsou vyráběny z pravé egyptské bavlny.

Sklo svíčky je nejprve vyčištěno a nahřáto, do něj jsou pak lity vonné vosky. Zajímavostí však je, že svíčky vyžadují několik fází lití pro zajištění homogenního hoření a té nejlepší kvality. Například 35 cm svíčka vyžaduje čtyři fáze nalévání, které musí být rozloženy do dvou dnů. Nelze opomenout i luxusní balení, kterému dominuje černá stuha s logem značky okolo svíčky, to celé je zabaleno do elegantní černé krabičky. Spolu s etiketou tak tvoří poslední dotyk při realizaci těchto krásných produktů.

OBJEVTE SVĚT S BAOBAB COLLECTION

OBJEVTE SVĚT S BAOBAB COLLECTION


Kolekce All Seasons se skládá z široké plejády barev a jedinečných vůní, jež dokonale vytihují rozmanitou a pulzující krajinu Afriky. Působivá je i kolekce Pearls, která získala svůj název podle krásy pacifických drahých kamenů. Díky dalším kolekcím, se můžete v mysli přenést třeba do různých destinací, od egyptských pyramid po hranice Číny až přes ruské stepi… V souladu s neustále se měnícími trendy jsou každý rok navrženy vždy nové limitované edice. Nenechte si je ujít a poznejte svět exkluzivity se značkou Baobab Collection.

Dobré vědět, že…

Svíčky Baobab Collection jsou tvořeny z více než 90% minerálních vosků. Tento vosk je vysoce rafinovaný, pro odstranění maximálního množství škodlivých látek. Studie provedená nezávislou certifikovanou laboratoří nenašla žádné stopy VOC (těkavých organických sloučenin) v podobě benzenu, formaldehydu či akroleinu při hoření svíček Baobab Collection. Tato studie také ukázala, že produkty spalování a tepelné degradace jsou v minerálním vosku nižší než v rostlinném vosku. Spalování svíček z kolekce Baobab proto nepředstavuje rizika pro životní prostředí ani pro zdraví člověka.
ZACHOVÁNÍ KVALITY JAKO N1

ZACHOVÁNÍ KVALITY JAKO N1


  • Knoty je nutno pravidelně zastřihovat a to i před prvním zapálením. Skvěle poslouží nůžky k tomu přímo určené. . Knot by neměl přesáhnout 0,5 cm (1/4 palce).

  • Svíčku nesfoukávejte, dokud není po celém povrchu vosk rozpuštěný. Předejdete tak vzniku kráterů, které jsou nejen neestetické, ale také znesnadňují budoucí hoření. První zapálení svíčky by mělo být delší než následující časy. Délka této fáze se liší v závislosti na velikosti svíčky: 10 cm trvá asi 3 až 4 hodiny, 16 cm mezi 5 a 6 hodinami a 24 cm nebo 35 cm asi 8 až 10 hodin.

  • Pokud je vosk již rovnoměrně rozpuštěn, svíčka by pak neměla hořet déle než hodinu kvůli přehřívání skla.

  • Pokud jste se svou svíčkou již u konce hoření, poslední 1 cm vosku již nespalujte, zabráníte tak hoření plamenů o spodní okraje stěny nádoby.

  • Vždy, po sfouknutí svíčky, doporučujeme knoty vyrovnat do svislé pozice, aby bylo zaručeno správné hoření při dalším zapálení. Je také vhodné pravidelně čistit vnitřní stěny skla, abyste zamezili výskytu sazí.

  • Veškeré doplňky k péči o svíčky můžete zakoupit ZDE.

DIFUZÉRY, PLNITELNÉ A OHROMUJÍCÍ

DIFUZÉRY, PLNITELNÉ A OHROMUJÍCÍ


Difuzéry Baobab Collection jsou v několika velikostech, od nejmenších 250ml až po ty nevětší 5 l. Ohromí nejen svým designem, ale i výdrží. Největším plusem je jednoznačně možnost opakovaného naplnění. V naší nabídce tedy najdete i náplně. Je důležité nalít celou náplň do difuzéru, aby byla zachována vůně a kapalina chráněna před škodlivými účinky UV záření. Difuzéry jsou dodávány s ratanovými tyčinkami, které jsou buď přírodní nebo černé barvy.

DOBROČINNÉ AKCE BAOBAB COLLECTION

DOBROČINNÉ AKCE BAOBAB COLLECTION


Zde rozhodně patří také svíčka z kolekce Women; svíčka inspirována symbolem ženskosti. Zlaté okraje lemující pudrově růžový vzor svíčky mají být připomínkou něžnosti. Tato kolekce byla vytvořená za účelem podpory výzkumu rakoviny prsu.

To, že jsou vonné svíčky ruční výrobou, jsme si už představili, ale co možná nevíte, že svíčky, které mají háčkovaný obal na skle, pocházejí z Madagaskaru. Madagaskarské ženy je ručně háčkují. Značka se tak snaží maximálně podpořit obyvatele nejen v Africe, ale také vyjádřit udržitelnost, protože tyto obaly jsou háčkovány z přírodních materiálů - tzv.rafií.