Při objednávce nad 1500 Kč je doprava ZDARMA. 

Katalytické lampy jsou novou a velmi moderní podobou osvěžovačů vzduchu. Díky katalytické reakci, která se spustí hořením, provoní rychle a intenzivně své okolí, a navíc zbaví interiér zápachu a bakterií. Vonná esence je ukrytá ve skleněné nádobce, která je designově propracovaná mistry ve svém oboru. Kromě výše zmíněných výhod, vyhovují i těm nejpřísnějším zdravotním normám. Katalytická reakce se odstartuje krátkým zapálením lampy a následným sfouknutím plamene. V tomto okamžiku začíná probíhat chemická reakce, pomocí které dochází k čištění vzduchu v interiéru.
Z HISTORIE LAMP

Z HISTORIE LAMP


První katalytickou lampu vyrobila francouzská společnost Lampe Berger Paris - dnes Maison Berger Paris v roce 1898, a to k dezinfekci a čištění vzduchu v nemocnicích od bakterií a nežádoucích pachů.


Nápad přidávat do naplní vonné esence přišel až o pár let později, když ve společnosti rostla poptávka po hygieně a čistotě i v domácnostech. Jelikož byla Paříž počátkem 19. století světovým centrem parfumérů a sklářů, využila firma Maison Berger příležitosti a mohli tak nově uvést na trh vůně pro katalytické lampy, které vzduch pročistí a zároveň provoní.
PRINCIPY KATALYTICKÝCH LAMP

PRINCIPY KATALYTICKÝCH LAMP


Katalytická oxidace je chemická reakce, při níž dochází k hoření bez plamene, díky tomu vzduch efektivně čistí, dezinfikuje a odstraňuje z něj nežádoucí pachy např. cigaretový kouř, pachy z vaření nebo domácích mazlíčků. Na rozdíl od aroma difuzéru, který nežádoucí pachy pouze překrývá, katalytická lampa molekuly pachu pohlcuje a neutralizuje. Dochází k odstranění všech nečistých složek ovzduší. Katalytická lampa je vhodným prostředkem k čištění vzduchu i pro děti nebo osoby s dýchacími potížemi díky možnosti využití neutrální (neparfemované) náplně.

Základem katalytické lampy je „kamínek“ vyrobený z porézní keramiky, ke kterému bavlněným knotem prostupuje vonná esence. Po zapálení kamínku, dojde k jeho rozpálení na teplotu 500° C. Poté se plamen po cca 2-3 minutách sfoukne a následuje katalytická reakce. Náplň při katalytické reakci oxiduje za přítomnosti vzduchu, přičemž dochází k uvolňování molekul schopných neutralizovat nežádoucí pachy a bakterie. Dochází k uvolňování vonné esence do prostoru a intenzivnímu provonění interiéru. Vonné esence nejsou při katalytické reakci spalovány, ale jednoduše odpařovány z teplého povrchu katalyzátoru (kamínku). Při tomto procesu nedochází ke spalování kyslíku a vytváření zplodin. Kvalita provonění je tedy vyšší než u vonných svíček nebo aroma lamp.

HLAVNÍ VÝHODY KATALYTICKÉ LAMPY:

 • ✓ Odstraňuje nežádoucí pachy
 • ✓ Dezinfikuje vzduch od bakterií
 • ✓ Pach nepřekrývá, ale pohlcuje jeho molekuly
 • ✓ Nespotřebovává kyslík, nevytváří zplodiny
 • ✓ Intenzivně provoní i větší prostory

JAK LAMPU POUŽÍVAT? 1. Katalytickou lampu umístěte na rovný pevný povrch a naplňte ji vonnou směsí, ideálně do 2/3 objemu.
 2. Do otvoru lampy vsuňte bavlněný knot, který je zakončen keramickým kamínkem. Při prvním použití anebo pokud byla předtím lampa prázdná vyčkejte po dobu 20 minut (někdy i déle), aby kamínek dostatečně absorboval vonnou směs. Jakmile bude dostatečně nasáknutý, jemně změní barvu.
 3. Kamínek zapalte a nechejte hořet přibližně 2-3 minuty. Dbejte na bezpečnost, zpočátku může být plamen poměrně vysoký (až 10 cm).
 4. Plamen sfoukněte.
 5. Nyní nasaďte na kahan dekorativní krytku s otvory. Dbejte na bezpečnost, kamínek je nyní rozpálen na teplotu až 500°C. Začíná katalytická reakce a do prostoru jsou uvolňovány aromatické látky obsažené v náplni. Lampu nechte vonět jak dlouho uznáte za vhodné. Na pročištění a provonění vzduchu místnosti běžné velikosti (10 m2) stačí 20 minut, v místnosti střední velikosti (50 m2) je zapotřebí přibližně jedna hodina.
 6. Katalytickou reakci zastavíte nasazením kovové krytky na kamínek. Bez přítomnosti vzduchu dojde k ukončení katalýzy a kamínek vychladne. Dbejte na těsné nasazení kovového uzávěru v době, kdy katalytickou lampu nepoužíváte, aby nedocházelo k nežádoucímu odpařování náplně. Na kovovou krytku můžete nasadit dekorativní krytku s otvory. Při následném použití stačí vyjmout kovovou krytku a opět zapálit kamínek na dvě minuty. Další postup zůstává stejný.
Široký výběr katalytických lamp, ve startovacích sadách i dárkových baleních, naleznete na našem e-shopu v kategorii katalytické lampy.
Prohlédněte si také krátké instruktážní video společnosti Maison Berger Paris, kde se o katalytických lampách dozvíte více.