Vážení zákazníci, v Den české státnosti, tedy 28.9.2022, budou naše kamenné prodejny v Brně i v Praze uzavřeny. Děkujeme za pochopení.

Aroma difuzér nemusí být pouze ratanový, seznamte se i s ultrazvukovým

21. 8. 2015

Ultrazvukové difuzéry se staly velkým hitem posledních měsíců hlavně díky velmi příjemní vůni, kterou šíří ve svém okolí, příjemné chromatické změně a prvnímu provedení. Kdo tedy netouží po klasických ratanových difuzérech, může je nahradit touto alternativou, fungující za pomoci elektrického napájení.

Proč ultrazvukový či ultrasonický?

Ultrasonický či ultrazvukový difuzér s moderním a funkčním designem zaručuje díky ultrazvukové technologii naprosto tiché a neslyšitelné, avšak stálé provonění. Stačí v něm jen rozředit některou z vodo rozpustných vůní - aroma či esenciálních olejů - nakapat do připravené vody a vzduchem se začne šířit voňavý opar. Začne fungovat na základě elektrického napájení a stlačení zapínacího tlačítka. Vůně společně s vodou se ihned začne vypařovat, čímž působí difuzér zároveň i jako zvlhčovač vzduchu. Chromatická změna – velmi jemná pára, jež difuzér vypařuje, přispěje k vytvoření příjemné a delikátní atmosféry. Výrobek má automatické vypnutí regulované hladinou vody a nevyzařuje teplo, čímž je velmi bezpečný. Zároveň nedochází k žádnému hoření.

Jak dlouho vydrží a jak s ním zacházet?

Ultrasonický difuzér dokáže vonět klidně po celý den, záleží jen na objemu vonného oleje, který použijeme. Disponuje také širokou barevnou škálou – lze jej použít jak v čistě bílé barvě bez podsvícení, tak v barevných světelných variantách. Pokud zapneme podsvícení, jednotlivé barvy – fialová, modrá, červená, zelená, růžová – se v krátkém časovém intervalu mění, lze však také zvolit pouze jednu z nich po celou dobu použití. Co se týče ovládání, je tento přístroj velmi jednoduchý a intuitivní. Jestliže jsme již připravili do nádobky s vodou zvolený aroma či esenciální olej, stačí jednoduchým stlačením tlačítka difuzér zapnout. To je veškerá naše práce. Difuzér potom voní klidně po celý den. Pokud ho chceme použít i další den, je dobré nádobku na vodu vypláchnout, odstranit pozůstalé zbytky oleje či fragrance a můžeme ho zase bez problémů znovu použít.

Intenzita a kvalita vůně

Vůně šířící se z ultrasonického difuzéru je jemná, avšak velmi příjemná. Intenzitu můžeme nastavit tím, kolik aroma či esenciálního oleje použijeme. Pro průměrné užití se doporučuje začít asi na 10 – 15 kapkách oleje. Jestliže se nám zdá vůně málo intenzivní, můžeme přidat více fragrance, a naopak. Provonění za pomoci tohoto přístroje je 100% zdravotně nezávadné, spíše naopak. Zvlhčení vzduchu může zdraví jenom prospět, stejně tak vhodně zvolená aromaterapie. Pokud tedy použijeme zároveň s difuzérem kvalitní oleje, nemusíme mít o své zdraví strach ani při každodenním používání.

Kde?

Ultrasonický difuzér pak není záležitostí pouze pro domácnosti. Velmi nápadité a užitečné může být jeho užití například v maloobchodním prodeji. Člověk nakupující v malém, hezkém a navíc voňavém butiku zde rozhodně nenakupuje naposledy a rád se sem vrátí – navíc bude mít s daným místem tuto příjemnou vůni automaticky spojenou. Plnohodnotnou relaxaci podpoří také například ve wellness odvětví, sympaticky zvládne provonět i menší recepce, například ve fitness centrech. Ideálním společníkem je pak i pro showroomy.


« Zpět na články