Při objednávce nad 1500 Kč je doprava ZDARMA. 

JAK UHASIT SVÍČKU BEZ KOUŘE?

31. 1. 2023

Vonná svíčka, pro mnohé způsob provonění, ale i doprovodný předmět k dokonalé relaxaci. Hořící plamen tančí ve svém vlastním rytmu a temnou místností se mihotají světelné efekty. Dokáže krásně provonět celou místnost, ale pak příjde čas ji sfouknout a z knotu se vane nepříjemný dým, který rázem nahradí vůni.

Snadným řešením je zhášedlo, pokud jej nemáte nebo pořizovat nechcete, lze využít triku potápení knotu do vosku. Tento proces se pak celý obejde bez zápachu, ale je potřeba mít po ruce vhodný kovový (případně jiný, nehořlavý) předmět, který je dostatečně dlouhý, aby nedošlo k popálení. Hořící knoty stačí ponořit na pár sekund do vosku, je však důležité je zpět narovnat do svislé polohy, aby byly připraveny na další zapálení.

NÁŠ TIP: 
Nezapomínejte o svíčku pečovat; pravidelně zastřihávat knoty na délku přibližně 0,5 cm (1/4 palce), aby svíčky nedýmila, a hlavně dodržovat pravdilo kompletního rozpuštění vosku po celém povrchu svíčky, aby se ve vosku netvořily tunely. (Jak vytvořené tunely odstranit se dozvíte v našem článku ZDE)

Kliknutím na obrázek níže budete přesměrováni na instruktážní video.


« Zpět na články