Vážení zákazníci, v Den české státnosti, tedy 28.9.2022, budou naše kamenné prodejny v Brně i v Praze uzavřeny. Děkujeme za pochopení.

Bytové parfémy - to nejsou jen aroma difuzéry a katalytické lampy

20. 8. 2014

Za vznikem vonných sáčků stojí nejspíše svazeček levandule zastrčený v dávné době mezi komínky oblečení, aby zcela prakticky chránil proti molům, nebo jen mile těšil vzpomínkou na léto v sychravějších dnech. Levandule se šikovnýma rukama posléze transportovala do látkových sáčků a pytlíčků a mnohdy také do vonných polštářů. Odtud už není daleko k myšlence: proč by takový voňavý sáček měl vonět výhradně levandulí?

Parfémované sáčky jsou malé tkané pytlíky, které už jsou dnes k dostání v mnoha různých provedeních, barvách a samozřejmě vůních. Právě vůně jsou klíčové, na rozdíl od průměrných osvěžovačů vzduchu jsou navíc šetrné k vašemu zdraví. Pravdou je, že sice neodkážou provonět celý interiér, protože jsou opravdu malé a decentní, nicméně v oblasti provonění malých prostorů jsou velmi praktické. Design parfémovaných sáčků se pohybuje od decentně bílých, jednoduchých sáčků stáhnutých stuhami, přes romantické s ozdobnou květinou až po zářivé barvy rozpustilých sáčků. I trvanlivost sáčku vás jistě příjemně překvapí, klasický parfémový sáček totiž vydrží až tři měsíce.

Jejich "kouzlo" spočívá v textilním obalu, který je naplněn speciální vonnou hmotou. Tu představují nejčastěji přírodní semena nebo jiné materiály napuštěné fragrancí, někdy se jedná také o vonnou pastu. Sáčky se hodí převážně k provonění menších prostorů, například šatníků. S parfémovanými sáčky se vždy při otevření vaší skříně vyline skvělá vůně a oblečení bude nádherně provoněné. Kromě šatníku je můžete využít i v jiných malých prostorách, jako jsou například toalety, koupelny nebo v interiéru vašeho automobilu.

Obdobou parfémovaných sáčků jsou pak také vonné karty do šatníku. Jedná se o gumové kartičky, jež jsou napuštěny fragrancí. Stačí je vybalit z ochranného obalu a pověsit do šatníku za pomoci speciálních tkaniček. Kartičky šatník provoní, takže s každým jeho otevřením ucítíte velmi příjemnou, nejčastěji prádlovou vůni, navíc propůjčí lehké aroma i textilu přímo v šatníku.


« Zpět na články