VONNÉ SÁČKY - PŘÍTEL VAŠEHO ŠATNÍKU

20. 8. 2014

Za vznikem vonných sáčků stojí nejspíše svazek levandule zastrčený mezi komínky oblečení, kdy prakticky chránil proti molům, ale navíc oblečení příjemně provoněl. Později se začala levandule zašívat do látkových sáčků a pytlíčků, a tak vznikl nápad, jak vůně ještě zintezivnit.

Parfémované sáčky jsou tkané pytlíky, které jsou dnes k dostání v mnoha různých provedeních, barvách a samozřejmě i vůních. A právě vůně jsou klíčové, na rozdíl od průměrných osvěžovačů vzduchu jsou navíc šetrné k vašemu zdraví. Pravdou je, že neodkáží provonět celý interiér, nicméně v oblasti provonění malých prostorů jsou mistry. I jejich trvanlivost vás jistě příjemně překvapí, tento parfémovaný sáček totiž vydrží až tři měsíce.

Jejich "kouzlo" spočívá v textilním obalu, který je naplněn speciální vonnou hmotou. Tu představují nejčastěji přírodní semena nebo jiné materiály napuštěné fragrancí, někdy se jedná také o vonnou pastu. Sáčky se hodí převážně k provonění menších prostorů, například šatníků, zásuvek, auta... 

Obdobou parfémovaných sáčků jsou pak také vonné karty do šatníku. Jedná se o gumové kartičky, které jsou napuštěny fragrancí. Stačí je vybalit z ochranného obalu a pověsit do šatníku. 


« Zpět na články