Během letních prázdnin jsou kamenné prodejny otevřeny od 10:00 do 17:00.

Při objednávce nad 1500 Kč je doprava ZDARMA.

JAK SROVNAT POVRCH SVÍČKY?

31. 1. 2023

Občas se zkrátka stane, že nemáte dostatek času svíčku nechat hořet tak dlouho, aby se stihl rozpustit vosk po celém povrchu. Vytvoří se nevzhledné tunely, kdy vosk vyhořívá více v okolí knotu a po okrajích se tvoří krápníky, které s každým dalším zapálením jen rostou. Svíčka pak nefunguje tak, jak by měla a spoustu vonného vosku může přijít nazmar.

Jak problém vyřešit?

Naštěstí tu máme řešení, díky kterému budete schopni povrch svíčky zase zarovnat bez nutnosti speciálních potřeb. Postačí pohý alobal, kterým tělo svíčky omotáte dokola, poté necháte svíčku nějakou chvíli hořet dokud neuvidíte, že se celý povrch rozpustil. Snadné a rychlé řešení, jak nepřijít o vonný vosk.

Proč se tunely tvoří?

Důvodů může být několik. Možná jste při prvním zapálení nedodrželi správnou dobu hoření a nenechali rozpustit celý povrch svíčky. Avšak to nemusí být jen vaše chyba. V ojedinělých případech se také může stát, že výrobce svíčky nevystředil knot přesně na střed a tak je někde vosk zahříván více. Po rozpuštění vosku můžete zkusit knot srovnat.

NÁŠ TIP: Při každém dalším zapalování svíčky dbejte na správné vyhořívání vosku, je nutné, aby se vždy vosk rozpustil po celé ploše svíčky. Pokud se vám přeci jen stane, že již svíčku není možné ani tímto způsobem zachránit, vyzkoušejte její vosk vložit do aromalampy. Nepříjdete tak o vůni, která je ve vosku obsažena.

Svíčka na průvodních fotograficích je limitovaná vánoční kolekce  od značky ESTEBAN PARIS PARFUMS k zakoupení ZDE.


« Zpět na články