Při objednávce nad 1500 Kč je doprava ZDARMA. 

JAK NA HYGGE?

25. 2. 2019

V Dánsku je, stejně jako v ostatních zemích severní Evropy, většinu roku chladno a tma. I přesto se Dánové už několik let umisťují na předních příčkách mezi nejšťastnějšími národy světa. Trošku paradox? Vůbec ne! Dánové totiž našli způsob, jak si i v těchto nepříznivých vnějších podmínkách vytvořit pozitivní přístup k životu. Není proto divu, že se jimi ostatní národy inspirují už desítky let.

Chcete být v životě šťastnější?
Inspirujte se dánským životním stylem HYGGE

Tento šťastný způsob života označují jako hygge, podle Dánů však nemá tento výraz přesný jednoslovný překlad. Je to životní postoj vyjadřující vnitřní pohodu a optimismus. Základem je hledání radosti v maličkostech a užívání si momentů všedních dní, kdy veškeré své starosti hodíte za hlavu a soustředíte se na přítomnou chvíli, kterou zrovna prožíváte.

Právě proto, že je v Dánsku po většinu roku nepříznivé počasí, zaměřují Dánové svoji pozornost hlavně do svých domácností, aby se v nich cítili příjemně, útulně a v bezpečí. Vybavují si je dobře promyšlenými doplňky, které jejich domov ještě více zútulní. Často je to kombinace měkkých dek, plyšových polštářků, teplých plédů, spousty svíček a příjemných vůní, které se linou napříč jejich domácnostmi.

A jak si dánské hygge zařadit do svého života?

I když máte v práci náročný den, o to víc si užijete okamžik, kdy si zalezete do svého oblíbeného koutku, navléknete si plyšové ponožky, uvaříte šálek dobrého teplého čaje nebo horké čokolády, zapálíte si vonnou svíčku a začtete se do oblíbené knížky. Právě vonné svíčky a aroma lampy přispívají k navození toho pravého hygge, jelikož hořící plamínek svíčky napomáhá k navození pocitu klidu a naprostého uvolnění. Vhodně zvolená vůně, která vás bude při tomto relaxu doprovázet, může současně ještě více odbourat nahromaděný stres.

Zejména vůně hrají velmi důležitou úlohu v hygge filozofii. Aby vám pozitivní myšlení vydrželo i  po sfouknutí svíčky, můžete si domov provonět dlouhodobě. Dobrým společníkem pro vytvoření hygge atmosféry je aroma difuzér, který dokáže váš domov příjemně provonět i po několik měsíců.

Pokud se pravidly hygge řídíte už delší dobu, gratulujeme Vám! Kápli jste totiž na způsob, jak udržovat svůj život v rovnováze a jste na dobré cestě k tomu, být v životě šťastnější. A pokud se zatím pouze odhodláváte, zkuste se inspirovat našimi tipy a vyzkoušejte hygge i u vás doma.


« Zpět na články