Při objednávce nad 1500 Kč je doprava ZDARMA. 

TYČINKOVÉ DIFUZÉRY

7. 6. 2023

 

V posledních letech zákazníci stále častěji volí tyčinkové difuzéry k provonění interiéru. Jsou šetrné k životnímu prostředí, nespotřebovávají energii a jsou obvykle vyrobeny z přírodních nebo recyklovaných materiálů. A na rozdíl od svíček mohou být ponechány bez dozoru, aniž by hrozilo vzplanutí.

 

HISTORIE A VZNIK TYČINKOVÝCH DIFUZÉRŮ

 

Jejich původ se datuje již od starověkého Egypta, 2000 let před naším letopočtem, kdy Egypťané namáčeli rákosové proutí do nádob s esenciálním olejem a jinými aromatickými kapalinami. Všimli si, že se díky odpařování dostává vůně do vzduchu a tím se prostor provoňuje. Postupně se tato praktika rozšířila do Asie, Řecka a Říma, k provonění chrámů nebo i k léčebným účelům. V Řecku namáčeli tyčinky rákosu do směsi zvané Kyphi, ta byla složena z vína, skořicové kůry, pryskyřice myrhy, medu a hřebíčku a používali je třeba při bolestech hlavy nebo krku. V Japonsku nechávali nasáknou dřevné tyčinky v hrnci, který obsahoval mix santalového dřeva, koření a hořlavé tekutiny, a poté je zapalovali. Nechávali tak provonět a očistit své domy, chrámy i svatyně. První moderní tyčinkové difuzéry, jak je známe dnes, byly vytvořeny francouzskou společností Rougier Frères v roce 1918 a jako vonné činidlo používaly levandulový olej.

 

PROČ JSOU TYČINKOVÉ DIFUZÉRY LEPŠÍ NEŽ OSTATNÍ ZPŮSOBY PROVONĚNÍ?

 

Trvalé provonění a dlouhá výdrž

 • Uvolňují vůni pozvolněji než svíčky.
 • V závislosti na teplotě a vlhkosti může 250 ml difuzér provonět prostor až na 12 týdnů.
 • Funguje nepřetržitě, je jen třeba jednou za čas otočit tyčinky.

Ideální intenzita provonění

 • Tyčinkové difuzéry nabízejí jemnější a trvalejší vůni, protože ji uvolňují pomaleji než svíčka nebo ultrazvukový difuzér.
 • Jejich intenzitu si můžete korigovat pomocí množství vložených tyčinek. Díky tomu jsou ideální i do menších místností, kde by silná vůně byla na obtíž.

Bez energie, plamene, aerosolu a zbytků

 • Šetří energii, nehrozí vznícení, neobsahuje aerosoly.
 • Většina z nich je tvořena z recyklovatelných či přírodních materiálů a jsou plnitelné. Šetřete přírodu i peníze.
 

JAKOU VELIKOST DIFUZÉRU VYBRAT A JAK SPRÁVNĚ UMÍSTIT

 

Velikost difuzéru vždy volíme na základě velikosti prostoru, do kterého jej chceme umístit. Pro malé prostory do 10 m2 (např. koupelny, toalety, šatny) volíme difuzéry do 100 ml obsahu. Difuzéry do 100 ml nakoupíte ZDE. Pro prostory střední velikosti, tedy do 25 m2 (obývací místnost, pokoj, ložnice, kuchyně) jsou vhodné difuzéry o obsahu 250 ml. Difuzéry pro střední prostory nakoupíte ZDE. (Více o provonění jednotlivých místností naleznete ZDE.)

Velmi důležitým pravidlem pro umístění difuzéru je proudění vzduchu v místnosti. Umístěte difuzér tam, kudy proudí vzduch, aby se vůně roznesla po celém prostoru, neumisťujte je příliš vysoko, ani příliš nízko, ideální pozice je ve výšce pasu či hrudníku. 

 

JAK O DIFUZÉRY PEČOVAT A ZÁKLADNÍ PRINCIPY FUNGOVÁNÍ

 
 • Důležité je mít vhodně dlouhé tyčinky, k většině difuzérů tyčinky obdržíte, ale pokud musíte koupit novév textech našich produktů uvádíme, pro jaký obsah jsou vhodné. 
 • Tyčinkový difuzér je vhodné umístit v místnosti do části, kterou proudí vzduch, aby vám vůni roznášel po celém prostoru. Snažte se umístit mimo topení a přímé slunce, zabráníte tak rychlejšímu odpařování.
 • Množstvím tyčinek si můžete regulovat sílu provonění - čím více tyčinek, tím více vůně.
 • 1x týdně je vhodné tyčinky otáčet, jednoduše stranu, kterou jsou nyní ponořené ve vůni zvedněte a otočte ji nahorů, aby byly nově tyčinky ponořené v esenci tou stranou, která původně vyčnívala do prostoru. Zintenzivníte a obnovíte tím vůni. Pokud tyčinky v difuzéru otáčíte, ale už se vůně neprojevuje, je možné, že se póry v nich již ucpaly (vlivem prachu a usazování) a je tedy potřeba koupit nové. Toto nastává zhruba po roce využívání tyčinek.
 • Pokud je vaše náplň již z poloviny spotřebovaná, je vhodné ji dolít novou náplní (ve stejné vůni) náplně zakoupíte ZDE. Pokud byste chtěli zvolit vůni jinou, je pak potřeba lahvičku důkladně vymýt a pořídit si nové tyčinky, ty nakoupíte ZDE.
  

Tyčinkové difuzéry BAOBAB COLLECTION    Tyčinkové difuzéry ONNO COLLECTION   Tyčinkové difuzéry CERERIA MOLLÁ

Tyčinkové difuzéry ESTEBAN PARIS PAFUMS    Tyčinkové difuzéry MILLEFIORI    Tyčinkové difuzéry CULTI« Zpět na články